Menu Zavřeno

Úspěchy našich studentů na soutěžích v německém jazyce

V roce 2018 pořádala naše škola ve spolupráci se Sdružením slezsko-německých přátel Hlučínska v Hlučíně, z. s. soutěž ve čtení německých textů:
„Komm, Bücherwurm!“ (Pojď, knihomole!).

Soutěž byla tříkolová, v každém kole si žáci vybrali pasáže z několika textů, tematicky rozdělených. Účastníci byli rozděleni do čtyř kategorií podle věku
(6.-7. třída, 8.-9. třída, střední odborné školy, gymnázia).
Na první kolo přijeli žáci ze základních škol Kravaře, Ludgeřovice, Kobeřice, na kolo druhé dorazily ještě studentky z Gymnázia Hello, Ostrava s. r. o. a ve třetím kole soutěžily ještě děti ze ZŠ Klimkovice.

 

V kole prvním měli účastníci za úkol předčítat úryvky pověstí, ve druhém (29. 11.) četli úryvky bajek a ve třetím (14. 12.) příběhy klasiků.

 

První kolo bylo pro naše studentky druhého ročníku velmi úspěšné. Petra Kudlová se umístila na místě prvním, Kristýna Holá na druhém a Andrea Kaňoková na třetím.

Druhého kola se z naší školy zúčastnili čtyři studenti, opět s velkým úsoěchem: Sandra Sušovská z druhého ročníku se umístila na prvním místě, na druhém pak Andrea Kaňoková ze stejné třídy a na třetím místě Natálie Ovšanková z třetího ročníku. Alexandr Pačan ze druhého ročníku získal zvláštní cenu poroty za velmi přirozený projev.

 

Děkujeme také dalším studentům naší školy: Martinu Rybářovi, Veronice Kramplové, Nicol Dědochové a Martině Gujdové za pomoc s organizací soutěže!

Všem blahopřejeme a přejeme další úspěchy!

Kateřina Špilháčková

Související články